Yıllardır sürekli konuşulan ve tartışılan mobil ödeme teknolojileri  yavaş yavaş  Samsung ve Visa`nın 2012 Londra Olimpik oyunları için duyurduğu mobil ödeme teknolojisi ile hayatımıza girmeye başlamıştı.

Şimdi ise Vodafone ve kredi kartı sağlayıcısı Visa dünya çapındaki ödemelerinde yeni bir ortaklığa adım attıklarını duyurdular. Yapılan açıklamaya göre Vodafone`un mobil ağlarındaki müşterileri için Visa ile birlikte Vodafone markalı hizmetlerini geliştirecekler.

Visa ile Yeni Vodafone mobil ödeme sistemi, Visa ön-ödemeli üyelerine ve Visa ile ortaklığı bulunan tüketicilere sunulacak. Hizmet gelecek mali yılda Almanya, Hollanda,İspanya,Türkiye ve İngiltere`de uygulanacak ve Vodafone`un portfolyosundaki diğer ülkeler de bunu takip edecek.

Vodafone markalı mobil cüzdanda (mobil wallet)  “değer”  yüklenmiş kart hesabı olmasının yanı sıra Vodafone ve Visa kullanıcılarının global mobil ödeme yapmalarının yolu da açılmış olacak.

Vodafone E-Ticaret Stratejisi

Geniş bir yelpazede hizmet sağlayan Vodafone yeni hizmeti “görsel” mobil cüzdanla birlikte  tartışmalara yol açan hizmetlerine bir yenisini eklemiş oldu.

Karta yüklenen para miktarı(değer) dışında  bu müşterinin cüzdanında sadakat puanları ve hediye krediler, tamamlama ve bazen de plastik bir kartla yer değiştirmiş olacak.

Kaynak: www.cellular-news.com