Nette gezerken böyle bir içerikle paylaştım. Her zaman kendi aramızda iş ilanlarından bahsederken değindimiz konular gibi geldi. Tabii ki böyle bir olay gerçekten yaşandı mı bilmiyoruz ama doğruluk payı var gibi siz ne dersiniz ?

 

“İyi günler.
bu pozisyon için başvurmadan önce sizinle paylaşmam gereken birkaç konu olduğu kannatindeyim.

1: – Programcılık pozisyonunda en az 3 sene iş tecrübesine sahip : JUNIOR developer pozisyonu için yüksek bir tecrübe rakamı belirlemişsiniz. böyle bir mantık olmaz. yazılımda 3 sene çalışmış bir kişi junior olamaz.

2: Tercihen 25 yaşın altında : nerede yaşadığınızın farkında değilsiniz sanırım. burası TÜRKİYE. ortalama “22” yaşınızda mezun oluyorsunuz. 3 sene tecrübe istiyorsunuz. askerlik ile de ilişkisi olmayacak… dalga geçmenin bir anlamı yok. işverenlerin biraz insaflı olması gerekli bence.

3: Sosyal ilişkilerinde sorunsuz, kişisel problemlerini işyerine taşımayacak : sanırım daha önce işe aldığınız kişilerde bu türden sorunlar ile karşılaşmış olacaksınız ki bu ilanda böyle bir madde koymuşsunuz. eğer öyle ise bu sizin eleman seçme konusunda beceriksiz olduğunuzu gösterir. bir başka deyişle profesyonel olmadığınızın bir göstergesi bu madde. yok eğer öyle değilse, korkacak bişey yok.insanları olduğu gibi kabul etmeyi öğrenin.

İŞVEREN pozisyonunda olmanız size her türlü küstahlığı yapma hürriyetini tanımaz. unutmayın ki her insan bu yollardan geçmiş durumda.

son söz olarak, bu pozisyon için ve dahi şirket için uygun bir kişi olduğum kanaatindeyim. böylelikle iş geliştirme ihtiyacınızı karşılayacağım gibi, insan ilişkilerinde de firmanıza yardımcı olabileceğime inanıyorum.”